• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

 

UWAGA

W czasie trwania rewitalizacji od 24 sierpnia 2018 administracja Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 znajduje się w budynku Orlika (tel. kontaktowy 61 833 79 10).

Od 1 września 2018 zajęcia dla dzieci i młodzieży w MDK nr 1 odbywać się będą w Budynku C (wejście od strony ul. Bielniki 10).

Spotkanie z Adamem Janczewskim – Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.

Jak powstała Młodzieżowa Rada Miasta i na czym polega jej funkcjonowanie? Dlaczego młodzież powinna działać  na rzecz swoich lokalnych społeczności? Co daje aktywizm społeczny?  
Na te pytania, podczas spotkania, które odbyło się 16 kwietnia 2015 roku, w siedzibie redakcji  TeXTu, odpowiadał młodym dziennikarzom Adam Janczewski, który rok temu wspólnie ze swoim kolegą, Andrzejem Urbanowiczem założył Młodzieżową Radę Miasta Poznania. Nasz gość od niedawna działa też w Radzie Osiedla Wola, w maju tego roku pisze maturę, a przy tym wszystkim spełnia swoje marzenia. Stara się zachęcać rówieśników do aktywizmu obywatelskiego, sam bierze udział w wielu projektach i rozwija swoje zainteresowania.
„Aktywizm społeczny mogę nazwać moją pasją” – powiedział nam Adam. Rozmowa z młodym przewodniczącym Rady była bardzo ciekawa, dowiedzieliśmy się, na jakich zasadach działa Młodzieżowa Rada Miasta Poznania oraz dyskutowaliśmy o tym, czy młodzi ludzie są dzisiaj aktywni społecznie, a jeśli nie – to jak można to zmienić?
Cały wywiad z Adamem będziecie mogli przeczytać w najnowszym numerze TeXTu, już na początku maja!

Ola Jarocka