• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

 

UWAGA

W czasie trwania rewitalizacji od 24 sierpnia 2018 administracja Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 znajduje się w budynku Orlika (tel. kontaktowy 61 833 79 10).

Od 1 września 2018 zajęcia dla dzieci i młodzieży w MDK nr 1 odbywać się będą w Budynku C (wejście od strony ul. Bielniki 10).

W tym roku pogoda naprawdę dopisała. Organizatorzy i uczestnicy również nie zawiedli. Na tegorocznej MDKiadzie zjawiło się wiele osób zainteresowanych występami dzieci, ale także ofertą. Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 w sobotę 6 czerwca. Na scenie pod schodami zaprezentowały się m.in.: zespół taneczny „Sobótki”, teatr „Panaceum”, „Teatr Bezcenny”, Teatr Fizyczno-Plastyczny „Alfa”, Akademia Twórczego Działania „Metafora” i uczestniczka zajęć dziennikarskich, która przeczytała napisane przez siebie wiersze.

 
Nie zabrakło także występów muzycznych i wokalnych. Jednocześnie, gdy miały miejsce prezentacje artystyczne, w budynku C trwała Wielka Granda, czyli konkursy gier planszowych. Na boiskach - miały miejsce rozgrywki sportowe, a przed galerią „Pod Arkadami” - odbywały się konkursy plastyczne. Podczas imprezy można było również zapoznać się z dorobkiem Klubu Dziennikarskiego „TeXT”. Przygotowaliśmy bowiem nasze stoisko, na którym dostępne były najnowsze i archiwalne numery tworzonego przez nas młodzieżowego pisma „TeXT” oraz ulotki Klubu.
 
- MDKiada ma na celu promowanie działań poszczególnych pracowni artystycznych i sportowych oraz prezentację osiągnięć poszczególnych uczestników zajęć. Ma formę „Drzwi Otwartych” – poinformował mnie Paweł Woźny, zastępca dyrektora MDK nr 1. - Jest to takie nasze przygotowanie do następnego roku szkolnego. Ma na celu również integrację środowisk nauczycieli i uczestników zajęć - dodał.
 
Bogata oferta zajęć w MDK przyciąga dzieci i rodziców. Zbigniew Krawczyński przyszedł na MDKiadę, bo jest otwarty na wszelkie tego typu działania. - A przy okazji, chciałem także obejrzeć występ mojej córki, Juli - powiedział. – Moje dzieci chodzą na zajęcia aktywnie. Są z nich bardzo zadowolone – poinformowała nas Małgorzata Rabacka, mama przemiłych maluchów. Agnieszka Lewandowska powiedziała, że posyła swoje dzieci na zajęcia w MDK-u, bo chce, żeby ich czas wolny był zajęty w pożyteczny sposób. Z ofertą zajęć dostępną w MDK nr 1 można się zapoznać na stronie internetowej placówki.
 
Tegoroczna MDKiada była ciekawą, radosną, inspirującą imprezą. Był to doskonały impuls dla nauczycieli i uczestników, by jeszcze wytrwalej odkrywać talenty i częściej je pokazywać. No i była to świetna zabawa.
 
Kinga Kasprzyk
Klub Dziennikarski „TeXT” (MDK Nr 1 w Poznaniu)
 
 

Migawki z MDKiady