Uwaga - zmiana nr konta Rady Rodziców MDK1
Ze względu na błąd Banku Pocztowego podajemy aktualny nr konta Rady Rodziców
66 1320 1016 7750 2193 2000 0001

Wielkopolski Konkurs Monodramu "Chochoły" 2015 odbył się 12 grudnia w MDK 1 i wyłonił, jak każdego roku, niebanalne młode talenty aktorskie.

Przesłuchaniu w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum jurorowali: Agnieszka Warzecha (filolog polski, dziennikarz, pisarz), Maciej Maciołek (reżyser, scenarzysta, pedagog teatru, twórca projektów kreatywnych) oraz Dariusz Jagodziński (aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog teatru). Poziom prezentacji okazał się bardzo wyrównany. Przyznano Grand Prix dla najlepszego spektaklu, dwa pierwsze miejsca dla gimnazjum i liceum, jedno drugie miejsce dla liceum, dwa trzecie miejsca dla liceum oraz kilka wyróżnień. Zwyciężczynią agonu okazała się uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu - Klaudia Kołodziejczak. Spotkanie uświetnił występ gościnny niezwykłej młodej aktorki, laureatki konkursów teatralnych - Karoli Pawlak - w monodramie "Hanna Heiberg" na podstawie dramatu Enquista "Z życia glist". Wszystkim uczestnikom gratulujemy!