W sobotę, 16 kwietnia udaliśmy się do Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956 oraz na wystawę "Sześćdziesiąt zdań polskich" w Zamku Cesarskim. Wizyta była bardzo ciekawa. Muzeum pokazywało nie tylko wydarzenia z czerwca 1956 roku, ale także życie ludzi w PRL-u.  Były tam sale konferencyjne PZPR-u, ówczesny tramwaj oraz czołg, a także liczne zdjęcia. Z kolei wystawa w Zamku Cesarskim polegała na zbieraniu kartek z przysłowiem, powiedzeniem, czy związkiem frazeologicznym, które wszyscy znamy, ale nie zawsze wiemy, skąd się wzięły i co znaczą. Dlatego na kartkach znajdowały się krótkie wyjaśnienia. Wycieczka była bardzo udana. Zainteresowanych zapraszamy do muzeum. Wystawa niestety już się skończyła.
- Paweł Szeląg, 11 lat