• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

 

Uwaga - zmiana nr konta Rady Rodziców MDK1
Ze względu na błąd Banku Pocztowego podajemy aktualny nr konta Rady Rodziców
66 1320 1016 7750 2193 2000 0001

Troje laureatów XVII Wielkopolskiego Konkursu Dziennikarskiego MDK nr 1 w Poznaniu pt. „ZAPROŚ GWIAZDĘ”: Weronika Zwierzchowska z V LO w Poznaniu, Antonina Mańkowska z LO nr 1 w Swarzędzu i Michał Szymański z VIII LO w Poznaniu zostało w nagrodę zaproszonych przez panią europoseł dr Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz do Brukseli.

To właśnie ich prace Jury konkursu uznało za najlepsze. Młodzi dziennikarze zwiedzali Parlament Europejski i poznawali zasady jego funkcjonowania. Zwiedzali także Brukselę i Antwerpię. W trakcie uroczystej kolacji mieli możliwość porozmawiania z panią europoseł o jej pracy w Parlamencie Europejskim. Laureatami naszego konkursu opiekowała się nauczycielka plastyki w MDK nr 1, Pani Bożena Fibik-Beim.
W autokarze, którym wielkopolscy laureaci konkursów wracali z Brukseli do Poznania, jechała także pani Aleksandra Banasiak, bohaterka Poznańskiego Czerwca'56. I właśnie w trakcie jazdy pani Ola dowiedziała się, że została laureatką Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Najpierw były długie oklaski, a potem laureatka opowiadała o czerwcu. Była to kolejna (po brukselskiej) niesamowita lekcja historii dla młodych ludzi. Bardzo dziękujemy pani europoseł Agnieszce Kozłowskiej-Rajewicz za serdeczne przyjęcie laureatów konkursów i ciekawy program pobytu młodzieży w Belgii.
Marlena Kompowska

Prezentujemy zdjęcia z Brukseli oraz poniżej z Antwerpii.

Antwerpia.