Dzieci przygotowywały ten spektakl dla innych dzieci przez cały rok szkolny. Sztukę „Amelia się nudzi” zobaczyli w piątek 17 czerwca uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza. Wśród nich były dzieci z autyzmem, którym też należą się brawa, bo wytrzymały prawie godzinne przedstawienie.
Sztukę przygotowały dzieci z Teatru Bezcennego II – Recenzenci, działającego w MDK nr 1. Napisały ją w poprzednim roku szkolnym razem z nauczycielką. Teksty piosenek napisała uzdolniona licealistka Kinga Kasprzyk. Muzykę do nich skomponowała mama jednej z aktorek, Justyna Strzyżewska. Sztukę wyreżyserowały Karolina Sobierańska i Marlena Kompowska. Widownia była zachwycona, o czym świadczyły długie i gromkie oklaski.