Uwaga - zmiana nr konta Rady Rodziców MDK1
Ze względu na błąd Banku Pocztowego podajemy aktualny nr konta Rady Rodziców
66 1320 1016 7750 2193 2000 0001

Dnia 21 lutego br. odbył się etap pisemny IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Dzięki życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu uczniowie po raz kolejny rozwiązywali test krajoznawczy w murach tej placówki.

Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Zespół Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu. Celem jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów ze szkół z terenu całego regionu. Po raz kolejny w rywalizacji wzięli udział uczniowie z wielu różnych zakątków Wielkopolski, zarówno z dużych miast (np. Leszno, Poznań, Piła), jak i z mniejszych miejscowości (np. Chocicza, Rąbczyn), w tym również reprezentanci szkół z terenu lub najbliższej okolicy parków krajobrazowych (np. Orchowo, Ostrowite, Pobiedziska, Pyzdry). Cieszymy się, że wiele szkół startuje w konkursie już po raz kolejny.

Tegoroczny poziom prac konkursowych okazał się wysoki. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało zdobyć minimum 70 punktów. Poniżej przedstawiamy listę osób, które wraz z opiekunami zapraszamy do udziału w finale konkursu i warsztatach, które odbędą się w dniach 18-20 maja br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie:

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo podjęty przez nich wysiłek z pewnością zaowocował poszerzeniem krajoznawczej wiedzy, a może i rozwojem zamiłowania w tym kierunku. Nauczycielom-opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczestników. Na podstronie dotyczącej konkursu zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym testem oraz prawidłowymi odpowiedziami.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta za ogromną życzliwość i pomoc w organizacji konkursu!

Patronat medialny nad konkursem objął portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl.