Baśnie wRóże, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 i Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Dębina” zapraszają w sobotę 25 listopada na godzinę 17.00 do Klubu Osiedlowego „Dębczak” (Poznań, os. Dębina 107) na „Nasze baśnie” – spotkanie familijne z opowieściami i pokaz tańca w wykonaniu dzieci z grup: „Sobótki Kids”i "Sobótki Pierwsze Kroki".

Nasze, czyli słowiańskie. Na spotkaniu będzie można posłuchać baśni pochodzących z ziem polskich, czeskich, łużyckich oraz słowackich, wywodzących się wprost z regionalnych tradycji. Jakie są nasze baśnie? Barwne i żywiołowe, tak jak słowiańska dusza. Ze swadą, prostotą i dowcipem niosą uniwersalne życiowe prawdy. Baśnie dzieciństwa wielu rodziców i... dziadków -  nie jednym mogą zachwycić i zaskoczyć współczesne dzieci.

Opowiada: Joanna Furdal – Baśnie wRóże
Ilustracja muzyczna: Wojciech Tatarynowicz