Dnia 15 grudnia odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 ósma edycja Wielkopolskiego Konkursu Monodramu "Chochoły 2017".
Powołane jury, w składzie: Iwona Gałężewska, Dorota Karolina Sobierańska oraz Filip Juan Rodolfo Meyer-Lüters - przesłuchało i nagrodziło kilku młodych aktorów.

Są to:

Aleksander Koprowski, Stanisław Jaśkowiak, Hanna Durczewska - w kategorii gimnazjum;

Adam Przybylak, Adam Tur, Maria Pilińska, Tymoteusz Kucharski, Zuzanna Szatkowska - w kategorii szkół średnich;

Angela Wlazły, Tomasz Kowalczyk, Klaudia Kołodziejczak - w kategorii ponad licealnej;

Grand Prix otrzymał natomiast Jakub Ignasiak za monodram autorski: "Paprotka".

Serdecznie gratulujemy!