W czasie trwania rewitalizacji administracja Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 znajduje się w budynku Orlika (tel. kontaktowy 61 833 79 10).

Oferta zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w roku szkolnym 2019/2020
Wniosek z załącznikami w zakładce rekrutacja 2019/2020: Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Z okazji Dnia Rodziny Artystyczny Klub Przedszkolaka udał się na swoją pierwszą wspólną wycieczkę pociągiem do Szreniawy

29 maja przed dziesiątą rano przedszkolaki z AKP wraz z opiekunami zgromadziły się na peronie dworca głównego w Poznaniu. Wszyscy wsiedli do pociągu w kierunku Wolsztyna, zajęli miejsca i ruszyliśmy. W Luboniu dosiadł nasz kolega, a potem pan konduktor sprawdzał bilety. Było nas dużo, więc w Szreniawie pociąg stał dłużej aż wszyscy wysiedliśmy. Cała grupa ruszyła w stronę Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego, tam czekał juz na nas przewodnik. Oglądaliśmy zwierzeta gospodarskie: kozy, owieczki, kury, kaczki, króliki, wielkie byki, konie i nowonarodzone prosiaczki. Karmiliśmy barany i owce, głaskaliśmy małe prosiaczki i doiliśmy sztuczną krowę. Zobaczylismy też stare i nowoczesne urzadzenia niezbędne w rolnictwie, największe z nich to samoloty. Przy zagrodzie z domem i studnią uświetnilismy naszych rodziców prezentując im  piosenki, tańce i wierszyki oraz wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Po przerwie śnadaniowej pobawiliśmy sie chwilę na placu zabaw i ruszyliśmy na dworzec. O 13 wsiedlismy do pociągu w kierunku Poznania, podekscytowani, pełni wrażeń i zadowoleni odjechaliśmy ze Szreniawy.