W czasie trwania rewitalizacji administracja Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 znajduje się w budynku Orlika (tel. kontaktowy 61 833 79 10).

Oferta zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w roku szkolnym 2019/2020
Wniosek z załącznikami w zakładce rekrutacja 2019/2020: Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

31.05 odbyło się otwarcie Plaży Miejskiej na Wildzie. W tym wydarzeniu wzięły udział grupy z przedszkoli i szkół podstawowych biorące udział w całorocznych warsztatach edukacyjnych, które odbywają się w MDK1.
Ważnym gościem podczas otwarcia plaży był Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak.
Dla dzieci przygotowane były atrakcyjne zabawy sportowe, malowanie piaskiem i tworzenie kompozycji z korali. W strefie relaksu oprócz koszy i leżaków był dostęp również  do jacuzzi oraz prysznica dla ochłody. Rozbawione dzieci częstowały się owocowymi szaszłykami, po czym płynęły tramwajem wodnym po Warcie.