Wszelkie dobrowolne wpłaty na rzecz zespołów działających w MDK1 prosimy kierować na:

PKO BP 64 1020 4027 0000 1802 1263 5852

Wielkopolski Konkurs Monodramu "Chochoły" 2015 odbył się 12 grudnia w MDK 1 i wyłonił, jak każdego roku, niebanalne młode talenty aktorskie.

Przesłuchaniu w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum jurorowali: Agnieszka Warzecha (filolog polski, dziennikarz, pisarz), Maciej Maciołek (reżyser, scenarzysta, pedagog teatru, twórca projektów kreatywnych) oraz Dariusz Jagodziński (aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog teatru). Poziom prezentacji okazał się bardzo wyrównany. Przyznano Grand Prix dla najlepszego spektaklu, dwa pierwsze miejsca dla gimnazjum i liceum, jedno drugie miejsce dla liceum, dwa trzecie miejsca dla liceum oraz kilka wyróżnień. Zwyciężczynią agonu okazała się uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu - Klaudia Kołodziejczak. Spotkanie uświetnił występ gościnny niezwykłej młodej aktorki, laureatki konkursów teatralnych - Karoli Pawlak - w monodramie "Hanna Heiberg" na podstawie dramatu Enquista "Z życia glist". Wszystkim uczestnikom gratulujemy!