• Kontrast:
  • A
  • B
  • C

 

Wystawy Galerii pod Arkadami

Wystawy Galerii pod Arkadami

23.03 w naszej galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pod tytułem "Powitanie wiosny".

Impreza odbyła się 13 czerwca 2015 r. Na wystawie prace prezentowali uczestnicy Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych Ekoart. Wernisaż uświetnił występ Alicji Bieleckiej-Żabierek (śpiew) i Krzysztofa Żabierka (akompaniament).

 

Wernisaż wystawy "Jesienne impresje", 27 listopada 2014 r.

Prace prezentowały dzieci z Przedszkola 87 w Poznaniu, grupa "Misiaki" i "Wiewiórki" i z Artystycznego Klubu Przedszkolaka z MDK nr 1 w Poznaniu.

 


 

Październik 2014 - Otwarcie wystawy - "XIII Przegląd Twórczości Nauczycieli"

 


 Kwiecień 2014 - Wernisaż w galerii " Pod Arkadami" pt. " Zaściankowe perełki historii"

 


Marzec 2014 - Wernisaż "Wiosenne Impresje II" - 20.03.2014

 


Luty 2014 - Wernisaż pracowni FOTOPLASTIKON

 


 

luty 2014 - Otwarcie wystawy "Różnorodne spojrzenia"

 

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu

zaprasza na wernisaż .pt. Wiosenno-letnie impresje
13 czerwca 2015 r. o godz. 13.00
galeria Pod Arkadami
wernisaż uświetni występ Alicji Bieleckiej-Żabierek i Krzysztofa Żabierka

Listopad 2013 - XII Przegląd Twórczości Nauczycieli

 

 


 

Czerwiec 2013 - Otwarcie wystawy "Na powitanie lata"

 

 


 

Maj 2013 - Otwarcie wystawy "Co mnie zachwyca, bawi, szokuje, smuci"

 

 


Marzec 2013 - Otwarcie wystawy "Różne spojrzenia"

 

Listopad 2012 - XI Przegląd Twórczości Nauczycieli

 

 


 

Kwiecień 2012 - Wernisaż wystawy "Wiosenne impresje"

 


 

Marzec 2012 - Otwarcie wystawy "Malujące młode damy"

 Otwarcie wystawy "Widziane w 2011 roku"

 

 

 

 

Grudzień 2010 - Otwarcie IX Przeglądu Twórczości Nauczycieli

 

Grudzień 2010 - Katalog IX Przeglądu Twórczości Nauczycieli

 


 

Otwarcie wystawy "Twórczość szansą na lepsze poznanie i rozwój"
W sobotę 13 listopada 2010 r. odbył się wernisaż pt. "Twórczość szansą na lepsze poznanie i rozwój". Swoje prace prezentowali mieszkańcy Wildy. Wystawa została zorganizowana przy współpracy z MOPR Filia Wilda Zespół nr III.

 


 

Finisaż wystawy pt. "Zabawa i pasja"
W piątek 29 października 2010 r. w galerii „Pod Arkadami" odbył się finisaż wystawy pt. „Zabawa i pasja". Swoje prace prezentowały dzieci i młodzież z MDK Nr 3 w Poznaniu z pracowni Katarzyny Makowskiej.

 


 

Wrzesień 2010 - "Seniorzy" - wernisaż prac plastycznych

 


 

Otwarcie wystawy "Piękny świat w malarstwie Zofii Orczyńskiej - Zochy"
We wtorek 22 czerwca br. o godzinie 17:00 w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pt. "Piękny świat w malarstwie Zofii Orczyńskiej - Zochy", w oprawie muzycznej "Impresje francuskie" w wykonaniu Krzysztofa Żabierka - instrumentalisty i kompozytora. Na wystawie prezentowane są pejzaże miejskie, wiejskie i marynistyczne utrwalone pastelami. Autorka mieszka w Gdyni i należy do Stowarzyszenia Marynistów Polskich.

 

 


 

Jubileusz dziesięciolecia galerii "Pod Arkadami"
W sobotę 8 maja br. z okazji jubileuszu dziesięciolecia istnienia galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż "Wystawy jubileuszowej". Na wystawie swoje prace prezentują instruktorki MDK 1 Bożena Fibik-Beim i Agnieszka Mrowińska wraz z uczennicami: Aleksandrą Wieczorek - 7 lat, Katarzyną Staniaszek - 7 lat, Martą Pawlak - 15 lat i Anną Owczarzak - 16 lat.

Pierwsza wystawa w galerii "Pod Arkadami" odbyła się w marcu 2000 r. Była to indywidualna wystawa prac malarskich 8 letniej dziewczynki. Galeria mieściła się wtedy w małym pomieszczeniu, stąd kolejne wystawy były indywidualnym przeglądem twórczości dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne.

W listopadzie 2000 r. ówczesny dyrektor Janusz Rostkowski, wyremontował magazyny, w których powstała profesjonalnie wyposażona galeria. Od tego czasu odbywają się duże wystawy.
Galeria ma za zadanie promować twórczość dzieci, młodzieży i nauczycieli. Oprócz wystaw indywidualnych prowadzone są dwa cykle wystawiennicze: coroczny przegląd twórczości nauczycieli i wystawy zatytułowane – nauczyciel i jego uczniowie.

Galeria prowadzona jest od samego początku przez Bożenę Beim przy współpracy z Izabelą Kołakowską – obecną dyrektorką MDK Nr 1. Parę lat temu do grona prowadzących dołączyła Agnieszka Mrowińska.

 

Maj 2010 - Katalog "Wystawy jubileuszowej"

 

Maj 2010 - Prace nagrodzone w konkursie plastycznym "Światło i ruch"

 


 

Otwarcie wystawy "Barwy Japonii"
W sobotę 13 marca 2010 r. w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pt. "Barwy Japonii". Swoje prace prezentowały dziewczyny uczęszczające na zajęcia plastyczne do naszego Domu Kultury.

Basia i Kasia Wawrzyniak, Paula Michalska, Jagoda Tłok i Karolina Wojtas poprzez rysunek, malarstwo i fotografię pokazały swoje spojrzenie na kulturę Azji, w szczególności Japonii. Inspiracją dla nich była manga, anime i cosplay.

Cos albo, jak niektórzy wolą cos-play, to zabawa polegająca na przebieraniu się za postacie z mang (japońskich komiksów), anime (japońskich filmów animowanych) czy też gier komputerowych. Dziewczyny były poprzebierane w stroje wschodnie oraz serwowały egzotyczne potrawy. Zarówno stroje jak i potrawy były dziełem wystawiających.

 


 

Otwarcie wystawy pt. "Magia dziecięcej wyobraźni"
W czwartek 4 lutego br. w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż pt. "MAGIA DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI".
Na wystawie prezentowane są prace malarskie i rysunkowe uczniów i absolwentów SP 84 w Poznaniu, wykonane pod kierunkiem Anny Klimaszewskiej.
Wystawę będzie można oglądać do końca lutego 2010 r.

Grudzień 2011 - Otwarcie wystawy "Chiny w fotografii Barbary Kubiak-Sobczak"

 


 

Październik 2011 - XI Przegląd Twórczości Nauczycieli

 


 

Otwarcie wystawy "W moim Poznaniu"
W czwartek 9 czerwca 2011 roku w galerii "Pod Arkadami" odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "W moim Poznaniu", na której prezentowane są plakaty wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 84 w Poznaniu.

 


 

Otwarcie wystawy "Różne spojrzenia"
W piątek 18 marca 2011 r. o godzinie 17:00 w galerii "Pod Arkadami" odbył się wernisaż wystawy pt. "Różne spojrzenia". Swoje prace prezentowali uczestnicy zespołów plastycznych MDK 1: Barbara Wawrzyniak - 20 lat, Anna Owczarzak - 17 lat, Wiktoria Czub - 15 lat oraz Dominik Wojciechowski - 18 lat. Na wystawie można obejrzeć rysunki, malarstwo oraz fotografie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Bożeny Fibik-Beim i Agnieszki Mrowińskiej.

 Wystawa "Malowane w Rewalu"
W czwartek 27 stycznia odbył się finisaż wystawy pt. "Malowane w Rewalu". Prezentowane były prace dzieci wykonane pod kierunkiem Bożeny Beim, Elżbiety Kmak i Barbary Kubiak-Sobczak na warsztatach w Rewalu. Zakończenie wystawy uświetnił występ Chóru Mieszanego im. Stanisława Moniuszki pod dyr. Włodzimierza Szczepaniaka. Solo na organkach i gitarze zagrał Zbigniew Okopski.

 

 
- 2009 -


- 2008 -


- 2007 -

 

- 2006 -

 

- 2005 -

 

Podkategorie